- Unia Europejska, HIRF SE (www.hirf-se.eu/hirf/?q=partners)
Współpraca z 44 uniwersytetami, instytutami badawczymi i przedsiębiorstwami przemysłu lotniczego z 11 krajów w ramach realizacji projektu badawczego z 7 Programu Ramowego Unii Europejskiej (Commission of the European Communities): HIRF SE – Hihg Intensity Radiated Field Synthetic Environment w dziedzinie kompatybilności elektromagnetycznej.
- Uniwersytet Techniczny w Koszycach, Słowacja (http://www.tuke.sk)
Współpraca od roku 1976 z Uniwersytetem Technicznym w Koszycach (Technická univerzita v Košiciach), z jednostkami organizacyjnymi z obszaru mikroelektroniki (aktualnie Katedra technológií v elektronike), głównie w zakresie technologii grubowarstwowej, LTCC i druku strumieniowego, termicznych warunków pracy mikroukładów hybrydowych (grubowarstwowe i LTCC), oraz czujników ciśnienia, jak również w dziedzinie kompatybilności elektromagnetycznej. Współpraca obejmuje prowadzenie wspólnych badań, publikowanie ich wyników oraz wymianę pracowników i studentów w ramach różnorodnych form organizacyjnych.
- Politechnika Lwowska, Ukraina (www.lp.edu.ua)
Od 1993 współpraca z Katedrą Przyrządów Elektronicznych Politechniki Lwowskiej z Ukrainy w dziedzinie metod syntezy mikroukładów hybrydowych, przeznaczonych do pracy w szczególnie trudnych warunkach eksploatacji, w tym analizy pól temperatury w układach mikroelektronicznych, a także w zakresie syntezy sensorów mikroelektronicznych dla różnych wielkości fizycznych i chemicznych, realizowanych z wykorzystaniem techniki hybrydowej i struktur wielowarstwowych; wymiana pracowników i studentów; publikacje naukowe; patenty; organizacja konferencji MTM’2002.
- Uniwersytet Nauk Stosowanych w Zwickau, Niemcy (www.fh-zwickau.de)
W latach 90-tych XX w. współpraca z Wydziałem Elektrycznym Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Zwickau (Westsächsische Hochschule) z Niemiec w dziedzinie kompatybilności elektromagnetycznej mikroukładów hybrydowych oraz modułów elektronicznych, szczególnie przeznaczonych do zastosowań w motoryzacji (w tym rozwój i modernizacja wyposażenia laboratorium, zwłaszcza w dziedzinie EMC); wymiana pracowników i studentów w ramach programu SOKRATES; publikacje naukowe; organizacja konferencji MTM’2000.
- Uniwersytet Nauk Stosowanych w Soest, Niemcy (www.fh-swf.de)
W latach 90-tych XX w. współpraca z Wydziałem Elektrotechniki Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Soest (Hochschule für Technik und Wirtschaft Soest) z Niemiec w dziedzinie kompatybilności elektromagnetycznej, ze szczególnym uwzględnieniem analizy sprzężeń międzyelementowych w mikroukładach hybrydowych oraz w zakresie syntezy grubowarstwowych czujników gazu (badania powierzchniowe materiałów) jak również wybranych zagadnień techniki mikroprocesorowej i struktur programowalnych; wymiana pracowników i studentów w ramach programu SOKRATES; publikacje naukowe.
- Politechnika Bukareszteńska, Rumunia (www.upb.ro/en/)
Początek XXI w. współpraca z Centrum Technologii Elektronicznych i Techniki Połączeń Politechniki Bukareszteńskiej („Politechnica” University of Bucharest) z Rumunii w dziedzinie montażu struktur mikroelektronicznych oraz modelowania i symulacji połączeń pasywnych w strukturach planarnych, monolitycznych i warstwowych, CAE / CAD / CAM, a także w zakresie kompatybilności elektromagnetycznej układów drukowanych; wymiana pracowników i studentów w ramach programu SOKRATES; publikacje naukowe; organizacja konferencji MTM’2001.
Współpraca z ośrodkami naukowymi w kraju