W dniu 3 lipca 2018 r. w siedzibie Spółki Aluron w Zawierciu odbyło się seminarium, na którym dr hab. inż. Piotr Jankowski-Mihułowicz, prof. PRz oraz dr inż. Mariusz Węglarski, pracownicy z Katedry Systemów Elektronicznych i Telekomunikacyjnych na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej, zaprezentowali wyniki prac badawczych zrealizowanych w ramach projektu pt. „Uwarunkowania syntezy zintegrowanego z obiektem, autonomicznego, półpasywnego identyfikatora - czujnika RFID, przeznaczonego do wykorzystywania w systemie obejmującym proces produkcji, dystrybucji, instalacji, eksploatacji, serwisu/konserwacji i utylizacji paneli fotowoltaicznych”.
W trakcie wystąpienia przedstawiciele KSEiT PRz zaprezentowali wyniki związane z opracowaniem:
- modelu komunikacyjnego autonomicznego, półpasywnego identyfikatora-czujnika RFID;
- modelu akwizycji danych i zarządzania energią panelu fotowoltaicznego z wbudowanym autonomicznym, półpasywnym, identyfikatorem-czujnikiem RFID;
- projektów układów antenowych z uwzględnieniem wymagań technologicznych i parametrów podłoży.
Przedmiotowe badania przemysłowe są wykonywane w zakresie przedsięwzięcia pn. „Opracowanie zeroenergetycznego systemu KWANTUM wyposażonego w aktywne pakiety zespolone”, które jest współfinansowane ze środków UE w ramach Osi priorytetowej 1 Wsparcie prowadzenia prac B+R przez przedsiębiorstwa, Działania 1.1 Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020.
Poza przedstawicielami Aluron Sp. z o.o. i Politechniki Rzeszowskiej, w spotkaniu wzięli także udział pozostali partnerzy przedsięwzięcia z firmy ML SYSTEM S.A. oraz Wojskowego Instytutu Techniki Inżynieryjnej z Wrocławia.
Fot. Aluron Sp. z o.o.