Strona: Piknik naukowy w KAŃCZUDZE / Zakład Systemów Elektronicznych i Telekomunikacyjnych

Piknik naukowy w KAŃCZUDZE

2023-06-01
, red.  Paweł Grzyb

W dniu 30 maja 2023 r. pracownicy Katedry Systemów Elektronicznych i Telekomunikacyjnych uczestniczyli w VI Pikniku Naukowym „Świat wokół nas” zorganizowanym w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Kańczudze. Ta coroczna impreza przyciąga dużą ilość zarówno zwiedzających, jak i wystawców z różnych uczelni, kół naukowych, wojska, policji oraz ratownictwa medycznego.

Zespół KSEiT w składzie dr inż. Kazimierz Kuryło, dr inż. Wiesław Sabat oraz dr inż. Dariusz Klepacki zaprezentowali licznie zgromadzonej młodzieży zagadnienia związane z podstawami elektromagnetyzmu oraz fizyki ciała stałego w niskich temperaturach (z wykorzystaniem ciekłego azotu). Efektowne doświadczenia i pokazy cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników, którzy oprócz ciekawie zaprezentowanej wiedzy otrzymywali również drobne upominki ufundowane przez Politechnikę Rzeszowską w postaci gadżetów firmowych.