Strona: Nocne Spotkania z Nauką 2023 / Zakład Systemów Elektronicznych i Telekomunikacyjnych

Nocne Spotkania z Nauką 2023

2023-10-15
, red.  Piotr Jankowski-Mihułowicz

W dniu 13 października 2023 r. w godz. od 17 do 22 w Politechnice Rzeszowskiej odbyła się VII edycja „Nocnych Spotkań z Nauką”. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia pracownicy Katedry Systemów Elektronicznych i Telekomunikacyjnych (KSEiT) mieli wielką przyjemność gościć w swoich laboratoriach dzieci i ich rodziców, młodzież szkolną, studentów i inne osoby zainteresowane światem nauki i techniki. W ramach tego wydarzenia do zwiedzania udostępnione zostały wybrane miejsca KSEiT, które na co dzień są dostępne jedynie dla studentów i pracowników Politechniki Rzeszowskiej:

• laboratorium kompatybilności elektromagnetycznej EMC: sala AL-1, odpowiedzialny dr inż. Wiesław Sabat i dr inż. Dariusz Klepacki;
  • laboratorium techniki radiowej identyfikacji obiektów RFID: sala AL-8a, odpowiedzialny dr hab. inż. Piotr Jankowski-Mihułowicz, prof. PRz;
  • laboratorium telekomunikacji światłowodowej: sala A-51, odpowiedzialny dr inż. Mariusz Skoczylas.

W trakcie spotkania prezentowaliśmy naszym Gościom wyniki wybranych, unikalnych prac badawczych, opowiadaliśmy o ich praktycznym wykorzystaniu, a także o zakresie współpracy Katedry z partnerami przemysłowymi. Mnogość pytań kierowanych szczególnie ze strony najmłodszych pozwala wnioskować, że Politechnika Rzeszowska to wyjątkowe miejsce, z którego na Podkarpaciu możemy być dumni.

Dziękujemy za te odwiedziny i zapraszamy do odkrywania inżynierskich pasji, które w tak efektywny sposób można rozwijać w unikalnych laboratoriach Politechniki Rzeszowskiej.

Dodatkowe informacje: